Nowe produkty

Układając podłogę zarówno tą z paneli laminowanych jak i desek drewnianych trójwarstwowych, należy koniecznie zastosować podkład podłogowy (z wyjątkiem paneli z przyklejonym podkładem). Podkład ma na celu nie tylko wyrównanie posadzki i zniwelowanie małych nierówności (<2 mm), ale także decyduje w dużym stopniu o komforcie użytkowania i głośności ułożonej podłogi, przewodzeniu ciepła i wygłuszaniu dźwięków zarówno tych odbijanych i słyszalnych w pomieszczeniu w którym są zainstalowane jak i transmitowanych przez stropy do pomieszczeń znajdujących się poniżej.
Podkład jest niezbędny i gwarantuje dłuższą żywotność podłogi m.in. poprzez zapobieganiu uszkodzenia systemu łączenia bezklejowego desek.
Zastosowanie folii paroizolacyjnej jest bezwzględnie konieczne przy układaniu podłogi laminowanej i drewnianej w przypadku montowania jej na podłożach betonowych , niezależnie na której kondygnacji podłoga jest zainstalowana. Folia paroizolacyjna pozwala bowiem uniknąć problemów z podchodzącą wilgocią i w ten sposób zapobiega pęcznieniu i uszkodzeniu podłogi. Niektóre podkłady podłogowe są fabrycznie wyposażone w przyklejony ekran paroizolacyjny. W takim przypadku stosowanie osobnej folii paroizolacyjnej jest już niepotrzebne.
Użycie różnych rodzajów podkładów podłogowych pod podłogi nie jest zalecane. Konieczne jest bowiem zapewnienie stabilnego i odpornego na nacisk podkładu w celu zapobieżenia uszkodzeniu systemu łączenia desek. W przypadku nierównomiernego podłoża zaleca się jego wyrównanie za pomocą np. masy samopoziomującej. Gdy masa samopoziomująca wyschnie, należy najpierw rozłożyć na niej folię paroizolacyjną, następnie jeden z wybranych podkładów. Oferowane przez nas podkłady są w różnych grubościach od 1,5 mm do 10 mm. Specjalizujemy się w podkładach do zastosowań nie tylko standardowych ale również w tych na ogrzewanie podłogowe, chłodzenie podłogowe, zintegrowanych podkładach z folią izolacyjną jak i tych najlepiej wyciszających dźwięki.

Podkłady pod panele 

na stronę
Pokazuje 1 - 24 z 30 elementów
Pokazuje 1 - 24 z 30 elementów