Nowe produkty

Panele podłogowe są najczęściej stosowanym materiałem jeśli chodzi o wykończenie podłóg. Niezaprzeczalną zaletę paneli stanowi ich bogata kolorystyka, przez co łatwo można dopasować podłogę do koloru ścian czy też drzwi. Panele z kolejnymi latami  coraz bardziej zaskakują dokładnością odwzorowania, technologia pozwala producentom na tworzenie paneli o praktycznie dowolnym wzorze i kolorze. Nowoczesne panele to nieograniczone możliwości wzornicze, a także struktura, dzięki której coraz trudniej odróżnić je od oryginału czyli deski drewnianej. Ciekawostką są również panele odporne na wilgoć, którym nie straszne są nie tylko kuchnie i przedpokoje, ale nawet łazienki. Ciekawym i najszybciej rozwijającym się trendem w podłogach są panele z tzw. fugą w kształcie np. litery V. Podkreśla ona wyjątkowość i różnorodność każdej deski, a także sprawia, że podłoga nabierze bardziej naturalnego wyglądu przypominającego podłogę z desek drewnianych. Gdy już wybierzemy właściwy odcień, strukturę i rysunek drewna, musimy zastanowić się nad klasą ścieralności, oznaczaną przez producentów symbolem AC3, AC4, AC5, AC6. Im wyższa klasa, tym bardziej odporna na ścieranie jest podłoga. Obecnie w naszych domach czy mieszkaniach coraz częściej spotykamy się ze stosowaniem ogrzewania podłogowego praktycznie we wszystkich pomieszczeniach, dlatego producenci paneli laminowanych również podążają za tym trendem i praktycznie wszystkie panele podłogowe są przystosowane do wodnego ogrzewania podłogowego, należy tylko pamiętać iż należy wtedy zastosować odpowiednie podkłady pod panele.
Sposoby układania paneli uważa się za na tyle bezproblemowe, że wiele osób radzi sobie z tym samodzielnie ponieważ producenci stosują tzw. połączenie bezklejowe typu „clic” które sprawia ze panele układamy bez użycia kleju czy specjalistycznych narzędzi.
Panele laminowane - są zabezpieczone specjalnym laminatem odpornym na plamy, urazy mechaniczne, działanie promieni UV. Bardzo ważna jest także ich konserwacja - panele należy myć wyłącznie lekko wilgotnym mopem lub szmatką z użyciem środków do pielęgnacji tego typu podłóg.

Panele podłogowe

na stronę
Pokazuje 1 - 24 z 825 elementów
Pokazuje 1 - 24 z 825 elementów