Nowe produkty

Jak drewno zmienia pomieszczenie ?

     Obserwując ostatnie trendy na rynku, jak i wiele stron internetowych zauważyć można królującą, wszechobecną modę na drewniane wykończenia. Podzielamy zdanie, że jest to pomysł bardzo fajny, ciekawy i… naturalny. Dlaczego drewno ociepla wnętrze? Otóż, jest to materiał, który kojarzy nam się z ogniskiem, kominkiem, czyli z czymś, co daje nam ciepło i odczucie bezpieczeństwa. Drewno jest bliskie naturze człowieka, dlatego tak chętnie jest wybierane, jako dodatek, który ma za zadanie ocieplić wnętrze, a poza tym – nigdy się nie znudzi. Drewno od zawsze towarzyszyło człowiekowi w życiu, właśnie czy to przy ocieplaniu domu (palenie drewna), czy w meblarstwie, w wykonywaniu sztućców, podłogi. Na rynku są już dostępne panele wilgocioodporne, ale na pewno nie nadają się one bezpośrednio pod prysznic. Coraz więcej klientów jednak chce pod prysznicem zrobić sobie „mini saunę” i chciałoby zobaczyć drewno pod natryskiem. Co wtedy? Polecamy płytki drewnopodobne, które świetnie imitują panele i w ciekawy sposób oszukują odczucia człowieka – wydaje nam się, że płytka drewniana jest o wiele cieplejsza od pozostałych, jest to kwestia psychologiczna.
     Z czym łączyć drewno? Jakie kolory nadają się do tego najbardziej? Zazwyczaj drewno jest w kolorze brązowym, beżowym, czyli w barwach ciepłych. Zdarzają się już panele, czy płytki, które są bardziej białe lub nawet i czarne, z rzadka zdarzają się inne zimne kolory, niż szary. Jak zostało wspomniane powyżej – drewno jest bliskie człowiekowi i panele pasują do praktycznie każdego koloru, lecz musimy zdać sobie sprawę z tego, iż bardziej ciepły odcień, tym mniej będzie pasować do ścian w kolorze zielonym, niebieskim. Tutaj trzeba wybrać już chłodniejsze tony. Zatem, jeśli chcemy, aby pomieszczenie w odczuciu było zimne, wybierzmy panele/płytki, które mają zimne barwy: szary, zielonkawy, niebieskawy, czy fioletowawy, lecz jeśli zależy nam na ociepleniu, to zupełny kontrast, czyli czerwienie, żółcie, pomarańcze, brązy. Do ocieplenia białych płytek, czy szarych bardzo nadadzą się płytki w tonach ciepłych, pomimo, iż szary z brązem tworzą kontrast, ludzkiemu oku nie przeszkadza to tak bardzo. Dlatego? W tym tekście znajdziesz odpowiedź.

Płytki Maloli (Paradyż) z Noce Naturale (Paradyż My Way); projekt naszej firmy

Płytki drewnopodobne Pago (Paradyż) z Opp! White (Ceramstic) ; projekt naszej firmy

     Ogólnie przyjmujemy, iż drewno ociepla pomieszczenie, lecz jak zostało wspomniane, występują na rynku już płytki/panele w chłodnych tonach, więc nie ma tutaj mowy o ociepleniu wnętrza, a raczej jego ochłodzeniu. Jak myślimy o drewnie w kolorach szarych, niebieskawych od razu na myśl przychodzi nam styl tzw. Skandynawski, czyli w odczuciu spokojny, chłodny. Jeśli ktoś chciałby właśnie w takim stylu zachować pomieszczenie, musi mieć na uwadze właśnie te aspekty. Brąz również „lubi się” ze stylem skandynawskim, lecz w bardzo delikatnych dodatkach.

Płytki Bosque Grey (Limone Ceramica) z Opp! White (Ceramstic); projekt naszej firmy